FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

ÖNCE KANIT SONRA CEZA

leave a comment »

UEFA Başkanı Michel Platini’nin mesajı net:

 

Yunanistan’da ülkeyi içine düştüğü şike, rüşvet bataklığından çıkarmak için bir dizi incelemede bulunan Platini, ‘Avrupa Kupaları’ndan herhangi bir takımı ihraç etmeden önce emin olmamız gerekiyor. Fenerbahçe de emin olmadan Şampiyonlar Ligi’nden atılamaz’ dedi

UEFA Başkanı Michel Platini şike, rüşvet ve kara para aklama bataklığından çıkmaya çalışan Yunanistan’da Başbakan Papanreu ile Yunanistan Parlamentosu’nda biraraya geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Pavlos Geroulanos ve Futbol Federasyonu Başkanı Sofoklis Pilavios’un da katıldığı görüşmede Yunan futbolunun bataktan çıkmak için nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiği masaya yatırıldı.

ŞİKE YAPAN YANACAK
Platini, Yunanistan’dan ayrılırken düzenlediği basın toplantısında ise  Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Fenerbahçe ile de önemli açıklamalar yaptı. 12 Temmuz’da UEFA’nın yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Platini, ‘Aldığımız kararlar var. Avrupa Kupaları’ndan herhangi bir kulübü ihraç etmeden önce emin olmamız gerekiyor. Şu iyi bilinsin ki şikeye dokunan bir daha topa dokunamayacak’ dedi.

TAZMİNATLARA DİKKAT!

Platini, herhangi bir kanıt olmadan uygulanacak yaptırımların, söz konusu kulüp ya da kişilerin suçsuz olduklarının anlaşılması halinde kendilerine büyük bir servet kaybı olarak geri döndüğüne dikkat çekti. Yunanistan’da çıkarılan yol haritasında UEFA’nın bu ülkeye hakem, şike, rüşvet, şiddetle mücadele için danışmanlar göndereceği belirtildi. Danışmanlar arasında ünlü hakem Collina da yer alıyor.

Güneş Gazetesi, 28 Temmuz 2011

Reklamlar

Written by kesinofsayt

28 Temmuz 2011 06:15

Michel Platini, UEFA kategorisinde yayınlandı

Tagged with ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: