FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

TFF’NİN HUKUKÇUSUNA USULSÜZ ÖDEME SUÇLAMASI

leave a comment »

Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) sıçrayan ve Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın gözaltına alınmasına kadar uzanan şike soruşturmasında çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Federasyon’un hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Yunus Egemenoğlu hakkında, yasa dışı para transferi ve yalan beyandan dolayı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Önceki gün gözaltına alınan ve dün serbest bırakılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’la yeniden gündeme gelen şike soruşturmasında ilginç detaylar ortaya çıkmaya başladı. İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, şüpheli durumdaki Federasyon’un hukuk işlerinden sorumlu yönetici Yunus Egemenoğlu ile ilgili farklı bilgilere ulaştı. Savcı, Egemenoğlu’nun bazı futbol kulüplerine usulsüz ödemeler yapılmasını sağladığını tespit etti. Ekonomik kriz içerisindeki Kocaelispor Kulübü’ne açıktan para aktarıldığı belirlendi. İddiaya göre; borç içerisinde yüzen kulübün yöneticileri, futbolcu alacaklarından kaçmak için Federasyon’dan, alacaklarının kulüp hesabına yatırılmamasını istedi. Federasyon da futbolcuların değil, kulübün yanında yer alarak bu talebe olumlu yaklaştı. Bu süreci Egemenoğlu yönetti ve parayı bazı yöneticilerin hesabına yatırttı. Böylece kulüp, borçlu olduğu futbolculara, “Paramız yok, kasamız boş.” gerekçesini sunmaya devam etti. Edinilen bilgilere göre; bu ilişkiyi tespit eden Savcı Berk, hesap hareketlerini belgeleyerek Federasyon’un hukukçu yöneticisi hakkında soruşturma başlattı.

Aynı zamanda avukat olan Yunus Egemenoğlu, şike soruşturmasının şüphelilerinden biri. Savcı Berk’in bu nedenle, Federasyon’un istediği delilleri uzun süre göndermeye yanaşmadığı kaydedildi. Daha sonra da Egemenoğlu’nun göremeyeceği şekilde kozmik odada tutulması şartıyla göndermişti. Konuyla ilgili olarak Zaman’ın sorularını cevaplayan Egemenoğlu, iddiaları reddetti. Kendisinin ne imza yetkisi ne de talimat verme yetkisi bulunduğunu, sadece bir yönetim kurulu üyesi olduğunu belirten Egemenoğlu, “Savcıyla da herhangi bir konuda görüşme yapmadım. Ne ifadem alındı, ne bir soru soruldu, ne belge isteği oldu ne de bu yönde bir bilgi verildi. Tamamıyla dedikodudan ibaret.” ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ serbest bırakıldı

Şike soruşturması kapsamında önceki gün gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, dün serbest bırakıldı. Gümüşdağ, “En ufak bir emare olsa Türk futbolundan çekilmeye hazır olduğumu kayıtlara da geçtim.” dedi. TFF Başkan Vekili, savcının ağırlıklı olarak İstanbul Bş. Bld. ile Beşiktaş arasında oynanan Türkiye Kupası final müsabakasıyla ilgili sorular sorduğunu söyledi. Gümüşdağ, Futbol Federasyonu başkan adaylığı, kulüp başkanlığı ve Kulüpler Birliği başkan vekilliğiyle ilgili 3-4 soru daha sorulduğunu kaydetti.

Zaman

Written by kesinofsayt

21 Kasım 2011 03:31

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: