FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

M.A.AYDINLAR: ETİK KURULU RAPORU ARA RAPORDUR

leave a comment »

TFF’nin, FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır’ın Ukrayna-Polonya ortaklığı ile Haziran 2012’de düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası’nda görev yapacak olmasıyla ilgili Conrad Otel’de düzenlediği basın toplantısının ardından, gazetecilerin medyaya yansıyan TFF Etik Kurulu raporuyla ilgili soruları üzerine Aydınlar, “Etik Kurulu raporu bir ara rapordur. Nihai belgeler bugün federasyonumuza ulaşmıştır. Bu nihai belgeler üzerinden Etik Kurulu tekrar çalışacaktır ve nihai raporunu hazırlayacaktır” dedi.

Etik Kurulu raporunun bir tavsiye raporu olduğunu kaydedenMehmet Ali Aydınlar, “Bildiğiniz gibi aslında Etik Kurulu’nun raporu bir tavsiye raporudur, bir sonuç değildir. Bu raporu şu andaki talimatlara göre değerlendirecek yer TFF Yönetim Kurulu’dur” diye konuştu.

Aydınlar, “Esas raporu ne zaman açıklayacaksınız?” sorusu üzerine ise “Bugün belgeler geldiği için yarından itibaren Etik Kurulu çalışmalarına başlayacak. Çalışmalarını tamamladığı zaman göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Savunmalarla ilgili soru üzerine de Mehmet Ali Aydınlar, “Bu süreci hep birlikte izleyeceğiz. Etik Kurulu büyük bir ihtimalle kulüplerden savunma isteyecek. Kişilerle ilgili savunmayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu yapacak” şeklinde konuştu.

Aydınlar, bir gazetecinin, “58. maddede kulüpler direnirse TFF olarak tavrınız ne olacak? sorusuna ise cevap vermedi.(aa)

Radikal

Written by kesinofsayt

21 Aralık 2011 14:39

Etik Kurulu, Mehmet Ali Aydınlar, TFF kategorisinde yayınlandı

Tagged with , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: