FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

ALİ DÜRÜST – AYKUT KOCAMAN İKİLEMİ

leave a comment »

27.10 tarihinde Galatasaray ikinci başkanı Ali Dürüst, kaybedilen Gaziantepspor maçı sonrasında hakemleri sert şekilde eleştirmişti:

“Futboldaki kaosun içinde olmayan Galatasaray’ı da kaosun içine çekmeye çalışanlar var. Biz bunlara izin vermeyeceğiz. Sahadaki hakemlerin, başkanlarından aldığı talimatla böyle çıktığını düşünüyorum. Galatasaray daha puan kaybeder, puanlar kaybeder ama biz futbolu kazanmaya çalışıyoruz. Fedakarlığımız bunun için. Seyircilerimizi kutluyoruz bu tahriklere kapılmadılar.”

Maçın hemen başında Engin Baytar’a gösterilen sarı kartla hakemlerin tavırlarının belli olduğunu savunan Dürüst, “5. dakikadaki sarı kartta zaten olay kendini belli etti. Yan hakemin kırmızı karta (Servet’e gösterilen kart) müdahale ederkenki ifadesini televizyondan gördüğünüz vakit artık bir şey konuşmaya gerek yok. Dolayısıyla 8 kişi oynayan bir takım 5-6 dakika fazla oynuyor. Sahiden üzüntülüyüz. Futbol bir kaostan geçiyor, kulüp olarak bu kaosu önlemek için bütün fedakarlığı yapıyoruz ama aynı anlayışı görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

spor.Mynet.com

Bu sözleri üzerine PFDK’ya sevkedilen Ali Dürüst hakkında “çeşitli basın ve yayın organlarında yer alan sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle sevk yapılmış ise de isnad edilen eylemin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA” karar verilmişti. (PFDK kararları, 28.10.2011)

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise 1-1 biten Orduspor maçı sonrasında basın toplantısında şunları söylemişti:

Genç hoca, “Sivas maçıyla başlayan hani ‘ince ince Yasemince’ derler ya, böyle bir durum var. Bir budama var” dedikten sonra ilginç bir tespitte bulundu: “Güç dengeleri değişti. Bu güç kaybını da hakemlerin iyi algıladığını düşünüyorum. Çok net söylüyorum, güç dengeleri değişti.” Skor üretememekten yakınan Kocaman, “Son iki deplasmanda kayıp 4 puan. Hiç istemediğimiz durum. Öndeki rakibimizden 4 puan geride kaldık. Maçla ilgili olumlu şeyler söylemek mümkün değil. Kazanma arzusuyla başladık ancak bir türlü oyunu renklendirecek hale getiremedik. Antalya’da olduğu gibi skor üretemedik. Ordu’nun golünden sonra oyunumuz şuursuz hale geldi. Beraberlik golünden sonra biraz  daha baskı yapabilirdik. İlk yarıdaki gibi çok pozisyon üretemedik” dedi. Kocaman, Ordu’ya takımdan ayrı gelmesiyle ilgili olarak da, “Bunu neden paylaşayım, anlamadım. Bu, tamamen kendimle ilgili bir durumdu” diye konuştu.

Fanatik, 5 Ocak 2011

Bu konuşma üzerine PFDK’ya sevkedilen Kocaman’a şu ceza verildi:

FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusuAYKUT KOCAMAN‘ın, 04.01.2012 tarihlerinde basında yer alan sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI CEZASI ile cezalandırılmasına, (PFDK Kararları, 10.01.2011)

TFF aynı TFF, PFDK aynı PFDK…

Kolay gelsin…

Written by kesinofsayt

13 Ocak 2012 16:06

Ali Dürüst, Aykut Kocaman, Fenerbahçe, Galatasaray, PFDK kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: