FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

FENERBAHÇELİ AVUKATLAR DERNEĞİ’NDEN AÇIKLAMA

leave a comment »

Futbol Disiplin Talimatının 58.Maddesinin Değiştirilmesine Karşıyız. Çünkü;

Teşebbüs olunması veya Teşvik pirimi verilmesi halinde de küme düşürülmeyi öngören Disiplin Talimatının 58.maddesinin değiştirilmek istenmesinde ki amaç, diğer kulüplerin herhangi bir olumsuz gelişme halinde küme düşürülmekten kurtarılmasıdır.

Disiplin Talimatının 58.maddesinin Değiştirilmek istenmesinin, 105 yıllık Şanlı Tarihinde daima Ulusal Bağımsızlıktan yana olan, Evrensel ve Çağdaş olan her şeyin ilk örneğini topluma sunan, üyesi olmaktan gurur duyduğumuz sevgili Fenerbahçe’miz ile hiçbir ilgisi yoktur.

İşte Değiştirilmek istenen 58. Madde Metni

FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI
MADDE 58 – MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME
(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır.
(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.
(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.
(4) Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

Madde metninde görüldüğü gibi, Disiplin Talimatının 58. Maddesine nazaran;

– Müsabaka sonucunun etkilenmesi,
– Buna teşebbüs olunması veya,
– Müsabaka sonucunu etkilemek üzere

bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi veya teşebbüs olunması hallerinde, Kulüpler küme düşürülme cezasıyla cezalandırılır. Şike iddiasına ilişkin iddianame, rapor ve belgelerde adı geçenler suçlamaları kabul etmemişlerdir.

Yargı kararı ile aksi sabit oluncaya kadar, herkesin masum olduğuna ilişkin masumiyet karinesine nazaran da, suçlananların tümü masumdur. Herkesin masum, Fenerbahçe’mizin ise tertemiz olduğuna inandığımız bu süreçte ve doğabilecek olumsuz bir sonuçta, sadece müsabaka sonucunu etkilediği iddia olunan Kulübümüz değil, haklarında müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs ettikleri, teşvik pirimi verdikleri vs. gibi iddialar olan diğer 7 kulübün de küme düşürülmesi söz konusudur.

Gerçek böyle olduğu halde, 58. madde değişikliğinin Fenerbahçe ile ilgili olduğu şeklindeki iddialar, 3 Temmuzdan bu yana devam eden iftira ve yargısız infaz kampanyasının bir devamıdır.

6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğinin önlenmesine dair Yasada değişiklik yapılması sürecinde, malumlarca yürütülen; “Bu Yasa değişikliği sayın Aziz Yıldırım’ı kurtarma operasyonudur” şeklindeki iftiraların gerçek dışı olduğu; Yasa değişikliğine rağmen Sayın Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının halen dahi, haksız ve hukuka aykırı bir uygulamayla tutukluluklarına devam olunması, tutuklu bulunmaları, Özgürlüklerine kavuşmalarından büyük mutluluk duyduğumuz Beşiktaş yöneticileri, Sayın Serdar Adalı, Sayın Tayfur Havutçu ve diğerlerinin tahliye olunmaları ile herkesçe görülmüştür.

İnce ayarcılara, yargısız infazcılara, işbirlikçilere, jurnalcilere şimdi soruyoruz; 6222 sayılı Yasa’yı değiştiren 6259 sayılı Yasa, sayın Aziz Yıldırım’ı kurtarma Yasası mıdır? Bu Yasa değişikliği, “sayın Aziz Yıldırım’ı kurtarma operasyonudur” yalanları ile halkı kandıran ince ayarcılar, yargısız infazcılar, müfteriler, şimdi sayın Aziz Yıldırım ve halkımızdan özür dilemeniz gerekir…

6222 sayılı Yasada değişiklik yapılmasına ilişkin Yasa’nın sayın Aziz Yıldırım’ı kurtarma Yasası olmadığı herkesçe görüldüğü gibi, Disiplin Talimatının 58. maddesinde değişiklik yapılması isteminin de Fenerbahçe ile hiçbir ilgisinin olmadığı açıktır. 58. maddede değişiklik yapılarak veya yorumuna getirilecek özel değerlendirmelerle teşebbüs ve pirim verilmesi hallerinde küme düşürülmenin kaldırılması istemi ile başlatılan süreç , Fenerbahçe ile hiçbir ilgisi olmayan, haklarında müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs ettikleri, teşvik pirimi verdikleri vs. gibi iddialar olan diğer kulüpleri kurtarma çabasıdır.

İşte bu nedenle biz;

İnce ayarcıların, yargısız infazcıların, işbirlikçi ve jurnalcilerin 58. madde değişikliği Fenerbahçe’yi kurtarmak için yapılıyor yalanlarına, iftiralarına karşı; Futbol Disiplin Talimatının 58.maddesinin değiştirilmesine karşıyız.

Kaldı ki, ince ince ayardan uzak, tarafsız ve adil bir yargılama sonucunda Fenerbahçe’mizin maç sonuçlarını etkilediği,yargı kararı ile sabit olursa, küme düşürülme dahil en ağır şekilde cezalandırmayı kabul ediyoruz. Ancak, öncelikle ve özellikle, anılan ince ayarlardan uzak, tarafsız ve adil bir yargılanma istiyoruz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki Fenerbahçe’miz; Sayın Aykut Kocaman ve futbolcularının sahada akıttıkları alın terleri ile şampiyon olmuştur. Şampiyonlukları analarının ak sütleri kadar helal bir şampiyonluktur.

İsteyen, 34 maçımızı yeniden ve bir defa daha izlesin… Şampiyonluk yarışında bulunan diğer kulüplerin maçlarını da izlesin. Hiç kimse, Fenerbahçe’nin hiç bir maçının sonucu etkilenmiştir demez, diyemez. Ama, bazı kulüplerin en az 3-4 maçında, bu takımların Fenerbahçe maçında gösterdikleri mücadeleyi, bu 3-4 maçta göstermedikleri açıkça görülür. Ve bazı maçlarda bazı futbolcuların, Fenerbahçe’yi şampiyon yapmamak için kendi kalelerine gol attıkları da görülür.

Hodri meydan; ulusal ve uluslararası düzeyde uzmanlardan oluşturulacak kurul, geçen yıl şampiyonluk yarışında bulunan takımların 34 maçını izlesin, incelesin, saptanacak sonucu biz kabul ederiz. Ya birileri kabul ediyor mu? Kaldı ki, incelenecek olan yalnızca geçen yılın 34 maçı değil, Türk futbolunun en az son 30 yılıdır.

İncelenecek olan, Sayın Aziz Yıldırım’ın müteaddit istemlerine rağmen TFF’ca hala incelenmeye alınmayan Denizlispor maçıdır. Zalad’lı 8-0’lık maçtır. Teşvik aldıklarını söyleyen Malatyaspor’lu futbolcuların itiraflarıdır. Pek temiz olduklarını iddia edenlerin Gazete haberlerine konu olan araba dağıtımları, vs….vs..dir. Tüm Fenerbahçeliler, takımımızın geçen yıl oynadığı 34 maçı da izlerken, öldük öldük, dirildik. Bu nasıl maç sonucunu etkilemekmiş ki, hiç bir maçımızı, hiç bir yöneticimiz ve bizler rahatça seyredemiyor.?

Sayın başkanımız Aziz Yıldırım’ın ifade ettiği gibi, ince ince ayarlardan uzak, tarafsız ve adil bir yargılanma yapıldığı takdirde Sayın başkanımızın ,yöneticilerimizin ve Fenerbahçe’mizin herkesten daha temiz, ve tertemiz olduğu görülecektir.

Bir şairimizden uyarlama ile deriz ki;

Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,
Birinciliği sarı laciverte verdiler.
Çünkü sarı lacivert, diğer renklerin içinde en temiziydi.
Ve biz insan olarak,
Diğer renklerin ne kadar kirli olduğunu gizleyebilmek için,
En temizi olan sarı laciverti kirletmeliydik,
Öyle de yapıyorlar…

Av. İsmail Tepecik
Fenerbahçeli Avukatlar Derneği Başkanı

http://www.fenerbahceliavukatlardernegi.com/haber/58.madde.pdf

Reklamlar

Written by kesinofsayt

17 Ocak 2012 20:17

Fenerbahçe, TFF kategorisinde yayınlandı

Tagged with ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: