FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

TFF VE MHK İLE KAVGA YENİ DEĞİL

leave a comment »

Biz geçen yıla kadar teşkilat ve onun kolları ceza heyeti ve hakem komitesiyle anlaşamıyorduk. Bize bu tutumumuzun spor kademelerinin itibarını sarstığı söylendi. Bunun üzerine, ülkede disiplinin yaşaması için onlara yardımcı olduk. Hakemler futbolcularımıza bir ceza verince biz iki katını verdik. Ama sonunda biz zararlı çıktık. Bugün üzülerek söyleriz ki, başta hakemler olarak, spor teşkilatı Fenerbahçe Kulübü’nü yıldırmak için elele vermişlerdir. Biz korunmak değil, adalet istiyoruz. Fenerbahçe Kulübü’nün futbolcusu, ihtar bile almadığı bir maçta, bir favül yapınca tedbirli olarak ceza heyetine verilirken, bir başka kulübün oyuncusu işlediği çok daha ağır bir suçtan sonra, sahalara elini kolunu sallayarak çıkmaktadır. Divan Kurulu’muz yetki tanırsa, durumu halkoyuna açıklayacağız ve sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Bu yukarıdaki satırlar günümüzden değil, Fenerbahçe’nin 1965 yılındaki bir bildirisinden alınmıştır (Fenerbahçe Spor Kulübü Tarihi, Dr. Rüştü Dağlaroğlu, s.61).

Benzeri bildiriler, “teşkilat” tarafından Fenerbahçe’ye verilen inanılmaz cezalar Türk Futbol Tarihi’nde sıkça yer alır. Yoksa siz olup bitenlerin yeni mi olduğunu düşünüyordunuz?

Reklamlar

Written by kesinofsayt

20 Mart 2012 17:32

Fenerbahçe, MHK, TFF kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: