FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

SİZ FENERBAHÇE’NİN GELECEĞİNİ ÇALABİLECEĞİNİZİ Mİ SANDINIZ?

leave a comment »

Uzun, soğuk ve yağmurlu bir günün, yorucu bir yolculuğun ardından gecenin ikisinde bu yazıyı hangi güç yazdırabilir ki? Elbette ki Fenerbahçe sevgisi… Ama bu sevgi önce dinlenip, ertesi gün uğraşmaya engel değil. Asıl neden şu aşağıdaki fotoğraflarda saklı! Fenerbahçe’nin geleceği…

Yandaş medyayı zaten takmıyoruz da, merkez medya da bu güzellikler yerine sahaya dalanları manşet yapacak elbette. Hatta -üstelik de Fenerbahçe’ye yakın olan- bazıları sosyal medya üzerinden salvoya başlamış bile. Kendilerinin kaybetmeye mahkum olduklarının farkında bile değiller üstelik.

Bir yılı aşan direnişte her Fenerbahçelinin emeği, yüreği var elbette. Ancak özgürlükleri, sağlıkları pahasına eğilmeyen, Fenerbahçe’yi satmayan “Metris Kahramanları”nın hemen ardından ilk sıra Fenerbahçe’nin kadınları ve çocuklarında şüphesiz. 8 Temmuz günü, İstanbul (ve muhtemelen birçok başka il) sıcaktan kavrulurken, Topuk Yayalası’ndaki Kasım – Aralık havasında, rüzgara, yağmura rağmen geri adım atmayan, tatil günlerini takımlarıyla geçirmeyi tercih eden aileler inanılmazdı. Küçücük yürekler annelerinin babalarının ellerini tutmuş, omuzlarına oturmuş Fenerbahçe’nin geleceğini omuzluyorlardı. Hatta bir elinde çocuğu, karnında onun müstakbel kardeşi ile Topuk Yaylasını ısıtanlar bile vardı. Maalesef bu son dediğim ailenin fotoğrafını yakalayamadım. Ama kısa sürede internetten paylaşılacaktır mutlaka. Yine hazırlıksız olduğumdan kaçırdığım, otobüsle yaylaya tırmanırken yol boyunca ellerinde bayraklarla, atkılarla geçen her aracı inanılmaz içten bir sevgiyle, gözlerindeki muhteşem ışıltılarıyla selamlayan, köylerdeki o  minik yürekler inanılmazdılar.

3 Temmuz Darbesi’nin planlayıcıları ve uygulamacıları Fenerbahçe’nin sadece bugününe göz dikmediler. Onlar Fenerbahçe’nin geleceğini istiyorlardı aslında. Ama avuçlarını yalayacaklar. Medya hala sahaya giren birkaç yüz kişiyle ilgilenedursun, o minik yürekler anneleriyle, babalarıyla el ele, yürek yüreğe Fenerbahçe’nin geleceğini teslim almaya hazırlanıyorlar. Üstelik de bizlerden çok daha gelişmiş bir bilinçle geliyorlar.

“Aman hava soğuk, yok yağmur var” hımbıllığına kaçmadan bizlere bu güzelliği sunan bütün ailelere şükranlarımı sunuyorum. Sağolun, varolun!

Aşağıdaki fotoğraflar sevgili Okan Altıparmak tarafından çekilmiştir. Tümüne https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151911319175578.877117.836330577&type=3 adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki fotoğraf Mustafa Hoş tarafından twitterda paylaşılmıştır.

Written by kesinofsayt

08 Temmuz 2012 23:26

Fenerbahçe kategorisinde yayınlandı

Tagged with , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: