FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

FENERBAHÇE KURUMSAL’DA NELER OLUYOR?

leave a comment »

Fenerbahçe’de, özellikle de kurumsal kısımda enteresan işler oluyor. Daha önce yaşananlardan hiç ders alınmamış gibi Fenerbahçeli olmayan personeli istihdam etmekte beis görmeyen bir yönetim anlayışı var. Üstelik de bir yıldan fazladır her türlü polis / medya şiddetine direnen, dik duruşundan taviz vermeyen, bunun için çeşitli bedeller ödeyen taraftarının karşı olmasına rağmen. Nedir bu işin sebebi?

Profesyonellik, iş ahlakı vs gibi gerekçelerle açıklanamaz bir durum bu. Koç Holding Sabancı Holding’ten eleman alabilir, ya da Doğuş Grubu Çalık Holding’ten… Bu profesyonellikle açıklanabilir. Buna rağmen orada bile bazı yaptırımlar vardır. Gizlilik sözleşmesi vb anlaşmalar yapılır. Ama siz ne kadar “kurumsal bir yapı” olduğunuzu iddia ederseniz edin, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş vb sadece birer şirket değillerdir. Hatta ASLA şirket değillerdir. Sabancı’nın taraftarı yoktur, ama Fenerbahçe’nin vardır, Koç Holding’in kombineli taraftarı yoktur, Bursaspor’un vardır. Yani işin içinde milyonlarca “taraftar”ın olduğu kurumları yönetenler çok çok dikkatli olmalıdır.

Milyonlarca taraftarı olan bir camianın bünyesindeki bir işi yapabilecek, o camiadan birisini bulamaması kabul edilemez. Üstelik de çalıştırdığınız elemanın sizin camianızı, taraftarınızı rencide edecek ifadeleri sosyal medyada yer alıyorsa bu durum kabul edememenin de ötesine geçer.

Fnerium’un başında bir Galatasaraylı, FBTV’de yine bir Galatasaraylı…

Bunlar bildiklerimiz, deşifre olmuş olanlar. Muhtemelen bilmediklerimiz de var ne yazık ki.

Biz de hala UEFA’da çöreklenmiş Galatasaraylıları kovalayalım. Adamlar doğrudan BİZİM kulübümüzün içindeler.

Bu işin acilen çözülmesi lazım. Bunun için de görev hepimize düşüyor. Twitter’da, Facebook’da atıp tutmak işe yaramıyor. Bundan rahatsızlık duyan herkesin acilen kulübe telefonlar, faksla, e posta ile ulaşıp rahatsızlığını dile getirmesi lazım.

İş işten geçmeden!

Written by kesinofsayt

23 Temmuz 2012 09:06

Fenerbahçe kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: