FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

DR. JEKYLL VE MR HYDE

leave a comment »

Galatasaray basketbol takımı oyuncusu David Hawkins’te 22 Aralık 2012 tarihinde Royal Halı Gaziantep BB ile oynanan maç sonrasındaki doping kontrolünde yasaklı maddeye rastlandığı açıklandı. Henüz B numunesi açılmadı. Sonuç beklenecek. Ancak “konunun uzmanı” Prof.Dr. Turgay Atasü WADA’nın hoşgörüsünden bahsetmeye başladı.

atasu

Oysa aynı Atasü Fenerbahçe Kadın Basketbol takımı oyuncusu Diana Taurasi’de “doping  bulunduğu iddiaları” üzerine (henüz B numunesi açılmadan) cezayı kesmişti bile.

2010 Aralık ayında Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı sporcusu Diana Taurasi’de doping maddesi bulunduğu açıklandı. Futbol Federasyonu Doping Kurulu Başkanı ve Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Turgay Atasü, daha B numunesi açılmamışken  ”Taurasi’nin B numunesinde de bir değişiklik olmaz. Ben bugüne kadar böyle bir değişiklik görmedim. Taurasi bu duruma göre normalde 2 sene ceza alır. Dünya basketbolunun zirvesinde biri ama ne yapalım, o da kullanmasın. Hiçbir suçlu (Ben yaptım) demez.” buyurmuştu. Şubat 2011′de Türkiye Doping Kontrol Merkezi (Hacettepe) analiz sertifikalarını hata oldu diyerek geri çekti.

Sayın Atasü’de forma rengine göre oluşan bir Dr. Jekyll ve Mr. Hyde durumu oluşabiliyor demek ki. Atasü Taurasi’de hata olduğu ortaya çıkmasına rağmen hala bir özür dilemiş değil.

Written by kesinofsayt

24 Ocak 2013 11:06

Fenerbahçe, Galatasaray kategorisinde yayınlandı

Tagged with , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: