FENERLEAKS

Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır!

KONUK YAZAR: OLD SANTİ – TYLER ENNIS VE YENİ BİR POINT GUARD ARAYIŞI

leave a comment »

oldsantiZalgiris maçının son çeyreğindeki oyunuyla kırk yıllık Fenerbahçeli gibi oynadı dediğimiz Tyler Ennis’e nazar değdi. Maalesef Büyükçekmece maçında sol bacak kaval kemiği kırıldı. Görünen o ki uzun süre sahalardan uzak kalacak. İyi tarafından bakacak olursak aşil tendonu gibi zor iyileşen bir sakatlık veye bir eklem yeri kırığı değil. İnşallah, döndüğünde en az eskisi kadar iyi dönebilecek.

Ancak, hayat devam ediyor ve kısa rotasyonunda geçen seneye göre daha az oyuncumuz var. Allah korusun, 35 yaşındaki veteran oyuncularımız Dixon ve Sinan ve de daha önce sakatlık geçirdiği için bir süre sahalardan uzak kalan Sloukas ile bütün sezon zor geçer. Mutlaka birini almak gerekecektir.

Bu sene Fenerbahçe oyuncu transferi konusunda Excel Sport Management ile çalıştı. Tyler Ennis ve Joffrey Lauvergne bu ajansın sporcuları. Tıpkı önceki yıllarda Fenerbahçe’de oynamış olan Pero Antic ve Anthony Bennet gibi. Ben olsam taze ilişkiler nedeniyle yeni bir oyuncu arama konusunda onlara dönerdim. Ancak, ellerinde “Unrestricted Free Agent” statüsünde ve yaş, performans ve maliyet göz önüne alındığında gelebilecek seviyede kimse yok gözüküyor. A. J. Price var. 32 yaşında ve Avrupa tecrübesi yok. Son dönemini Çin’de geçirmiş. Dolayısıyla, pek muhtemel görünmüyor.

Umarım kötü bir Valencia tecrübesi olan Dwight Buycks olmaz. Şu an boşta. Udoh’un arkadaşı Aaron Jackson bu saatten sonra gelir mi, parayı beğenir mi bilmem? Çok iyi savunma oyuncusu ve Jason Thompson’un ajansının elindeki 33 yaşındaki Aaron Brooks da boşta olan alternatif oynculardan biri. NBA lokavt sırasında Çin’de oynamıştı. Güvenilir bir şutör ve kendi şutunu yaratabilen Brooks’un asist istatistikleri ise zayıf.

Görüşüldüğü duyumları gelen Eski Efes’li Brandon Paul yanında iki iyi alternatif Teodore ve Eric Green gözüküyor. Bu üçlüden bence en iyisi eski Olympiakos’lu Eric Green olur tabii. Aslında, Türkiye ve Euroleague tecrübesi de olan Jordan Theodore hala boştaysa, maliyet açısından Tyler Ennis seneye iyileşinceye kadar işimizi görebilir.

Umarım Tyler Ennis’in yeri uyumlu ve nereye geldiğinin kıymetini anlayayacak combo bir oyuncu ile doldurulabilir. Oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, kısa zamanda sağlıklı bir şekilde tekrar sahalara dönmesini temenni ederiz.

OLD SANTİ

Written by kesinofsayt

23 Ekim 2018 15:47

basketbol, Genel, Old Santi kategorisinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: